لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
آیا میتوان بعد از ابدومینوپلاستی باردار شد؟

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

افراد زیادی در مورد بارداری بعد از ابدومینوپلاستی سوال می‌کنند. روش تامی تاک به معنای یک روش جراحی است که در آن چربی و پوست اضافی برداشته می‌شود. در حالی که عضلاتی که در طول زمان ضعیف شده‌اند، ترمیم می‌شوند، که منجر به صاف‌تر شدن ناحیه بالاتنه می‌شود.

ابدومینوپلاستی انتخاب مطلوب بیمارانی است که چند کیلو اضافه وزن دارند و به نظر نمی رسد از شر آن خلاص شوند. و کسانی که اغلب در این وضعیت قرار می گیرند مادران پس از بارداری هستند.

آیا می توان بعد از عمل ابدومینوپلاستی باردار شد؟

معمولا توصیه می‌شود که خانم‌ها پس از اتمام بچه‌دار شدن، جراحی زیبایی شکم را انتخاب کنند. و دلیل این امر در این واقعیت نهفته است که عمل جراحی زیبایی شکم به‌عنوان یک روش قرار است تون و سفت شدن عضلات شکم را بهبود بخشد.

بارداری اثرات بلندمدتی بر روی شکم دارد، به خصوص اگر بیش از یک فرزند دارید. با در نظر گرفتن این موضوع، تعجبی ندارد که توصیه می‌شود که در سنین باروری کودکتان را انجام دهید.

در مورد هر گونه نگرانی که ممکن است در مورد بارداری سالم بعد از ابدومینوپلاستی خود داشته باشید، با دکتر علی الستی در تهران صحبت کنید.

به طور کلی، توصیه می‌شود که بیماران برای انجام کانتورینگ بدن تا تکمیل شدن خانواده‌شان منتظر بمانند، زیرا بارداری می‌تواند کار جراح را خنثی کند.

اگر بعد از عمل ابدومینوپلاستی باردار شوید چه اتفاقی می افتد؟

ما قبلا پذیرفته‌ایم که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی غیرممکن نیست. و این عمدتا به این دلیل است که همه بارداری‌ها برنامه‌ریزی نشده‌اند و اغلب افراد نظر خود را در مورد داشتن فرزندان بیشتر تغییر می‌دهند.

با این حال، ایمنی مادر یا نوزاد نباید در مورد بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم نگران کننده باشد. شما باید بتوانید از بارداری و تولد نوزاد سالم خود لذت ببرید. اما به خاطر داشته باشید، صرف نظر از انجام دادن یا ندادن ابدومینوپلاستی، همه بارداری ها به دلایل زیادی مستعد عوارض هستند.

در مورد بارداری بعد از عمل شکم، اکثر مادران نوزاد خود را تا پایان بارداری با خیال راحت حمل می کنند. اتفاقی که رخ خواهد داد این است که دیواره‌های شکم و بافت شما کشیده می‌شود. تا بتواند نوزاد جدید را در خود جای دهد. اما اگر ابدومینوپلاستی را انجام داده باشید، متوجه می‌شوید که شکم‌تان آنقدر کشیده نمی‌شود. و اینکه مثل بارداری قبلی باردار به نظر نمی رسید. این فقط نشان می دهد که باردار شدن بعد از عمل جراحی زیبایی شکم کاملا بی خطر است.

آیا باردار شدن بعد از ابدومینوپلاستی بی خطر است؟

بله کاملا بی خطر است. باردار شدن حتی چند ماه پس از جراحی بی خطر است زیرا بافت فوق العاده سازگار است. اگر درمان کانتورینگ بدن شما اخیرا انجام شده باشد، احتمالا در طول دوران بارداری تغییراتی را در جای زخم خود مشاهده خواهید کرد، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید نوزاد خود را تا پایان ترم حمل کنید. البته، در صورت امکان، برای بدن شما ملایم تر است که یک سال یا بیشتر صبر کنید تا جای زخم ها بالغ شوند.

هر بارداری شامل کشش پوستی است که شکم شما را می پوشاند تا با رشد کودک، فضایی برای اندام های داخلی شما باز شود. خاصیت ارتجاعی پوست شما باعث کاهش ظاهر استریا (علامت کشش) می شود. بیماران تامی تاک پوست کمتری دارند، بنابراین می توانند بیشتر در معرض این علائم خطی باشند.

آیا خطری برای کودک من وجود دارد؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی در گذشته هیچ خطری برای کودک شما در دوران بارداری یا زایمان ندارد. اگر ترجیح می دهید یا نیاز به سزارین دارید، هیچ گونه منع مصرفی وجود ندارد، اما متخصص زنان شما باید از جراحی قبلی شما همانطور که در مورد سزارین گذشته آگاه بود، آگاه باشد، زیرا بافت اسکار برای آنها وجود خواهد داشت.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی چه مدت باید قبل از بارداری صبر کرد؟

نظراتی در این خصوص وجود دارد. برخی از جراحان بر این باورند که حدود 5 تا 6 ماه پس از جراحی زیبایی شکم می توان بارداری ایمن را برنامه ریزی کرد. در حالی که برخی دیگر بر این باورند که این مدت زمان بسیار کوتاهی است.

بیشتر بخوانید: هزینه ابدومینوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

سزارین چه تاثیری بر ابدومینوپلاستی دارد؟

با این احتمال که ممکن است برای زایمان ایمن به سزارین نیاز داشته باشید، به خاطر داشته باشید که پزشک متخصص زنان ممکن است با بافت اسکار مواجه شود. با این حال، مطمئن باشید که سزارین بعد از ابدومینوپلاستی تفاوت زیادی با تکرار سزارین ندارد.

متخصص زنان و زایمان شما همچنان با بافت اسکار عمل قبلی کار می کند، خواه از سزارین قبلی یا ابدومینوپلاستی باشد. با این وجود، همیشه باید به پزشک متخصص زنان اطلاع دهید که قبلاً جراحی ابدومینوپلاستی داشته‌اید، زیرا گاهی اوقات ممکن است جای زخم قابل مشاهده نباشد.

متخصص زنان و زایمان ممکن است نتواند برش سزارین جدید شما را با مهارت بهترین جراح پلاستیک ببندد و این ممکن است بر ظاهر جای زخم تاثیر بگذارد. مشاوره با پزشک متخصص زنان و زایمان و جراح ابدومینوپلاستی از قبل می تواند همه طرفین را برای این امکان آماده کند.

خلاصه کلام

در صورت امکان، پس از اتمام دوران بارداری، عمل جراحی زیبایی شکم (یا ابدومینوپلاستی) انجام دهید. با این حال، تامی تاک به هیچ وجه مانع از بچه دار شدن یک زن نمی شود. به عنوان یک مادر، شما تمایل دارید که نیازهای خانواده خود را در اولویت قرار دهید، اما مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید و همه چیز را در مورد چگونگی بهترین آمادگی برای تولد فرزند جدید خود یاد بگیرید. برای صحبت در مورد بارداری بعد از ابدومینوپلاستی با دکتر علی الستی در تهران، تماس بگیرید تا یک قرار مشاوره تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط