لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
جراحی صورت

جراحی صورت

جراحی صورت یک تخصص زیبایی چند رشته ای است که عمدتاً توسط گوش و حلق و بینی هدایت می شود. اما شامل جراحی فک بالا، پوست، چشم و جراحی پلاستیک می باشد. این جراحی شامل اجزای بازسازی کننده و آرایشی است. عمل جراحی پلاستیک صورت شامل عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، بلفاروپلاستی، لیفت صورت، بازسازی میکروواسکولار سر و گردن، بازسازی ترومای فک و صورت، و اصلاح نقایص صورت پس از برداشتن سرطان پوست می باشد. عمل زیبایی صورت همچنین شامل استفاده از پرکننده‌های تزریقی، تعدیل‌کننده‌های عصبی (مانند BOTOX Cosmetic، Allergan Pharmaceuticals، Westport)، لیزر و سایر دستگاه‌ها با هدف جوان‌سازی پوست استفاده می باشد.

جراحی پلاستیک صورت با پیشرفت‌های نوآورانه مداوم در تکنیک‌های عمل و فناوری‌های کمکی زیبایی، زمینه‌ای دائماً در حال تحول است. هدف این مقاله مروری بر روش‌های مختلفی است که حوزه جراحی صورت را در بر می‌گیرد. و پیشرفت‌ها و روندهای اخیر در روش‌ها و تکنیک‌های جراحی را معرفی می کند.

جراحی صورت

عمل جراحی صورت و روند پیشرفت این عمل تاکنون

در ابتدا، جراحی زیبایی خارج از جریان اصلی پزشکی بود. اما ژاک ژوزف برای اولین بار ارزش جراحی زیبایی را به عنوان یک رشته تخصصی تبلیغ کرد. ژاک ژوزف را بنیانگذار جراحی پلاستیک صورت مدرن می دانند. و او پیشگام بسیاری از اولین تکنیک های زیبایی شناسی جراحی بود که بعداً توسط جراحان دیگر پذیرفته و اصلاح شد.

یکی دیگر از مشارکت کنندگان اصلی، سر هارولد گیلیز، متخصص گوش و حلق و بینی نیوزیلندی بود که اولین بار رینوپلاستی، پیوند پوست و بازسازی صورت را استاندارد کرد. همانطور که در کتاب عمل پلاستیک صورتش در سال 1920 توضیح داده شد. او اغلب به عنوان پدر موسس جراحی پلاستیک در نظر گرفته می شد.

ایجاد آکادمی آمریکایی جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت (AAFPRS) در سال 1964 رسماً شروع جراحی پلاستیک صورت مدرن را نشان داد. از آن زمان، انجمن های جراحی پلاستیک صورت در سطح جهانی گسترش یافته اند. و آکادمی عمل زیبایی صورت اروپا و فدراسیون بین المللی انجمن های پلاستیک صورت را شامل می شوند.

جراحی صورت

روش های مختلف جراحی صورت

به عنوان یک تخصص بالینی، جراحی پلاستیک صورت به طور کلی به روش های زیبایی و ترمیمی تقسیم می شود. اگرچه بسیاری از جراحان اقدامات گسترده ای دارند که هر دو را شامل می شود. به طور کلی، دامنه عمل اکثر جراحان پلاستیک صورت در ایالات متحده بر روی روش های زیبایی (مانند عمل بینی، لیفت ابرو، بلفاروپلاستی، فیس لیفت) و بازسازی عیوب صورت پس از برداشتن سرطان پوست متمرکز است. اکثر جراحان پلاستیک صورت از پرکننده های تزریقی، تعدیل کننده های عصبی، لیزر و سایر دستگاه هایی که با هدف جوانسازی پوست انجام می شود، استفاده می کنند.

تمرکز جراحان پلاستیک صورت بر چه چیزهایی است؟

جراحان پلاستیک صورت که بر ترومای قاعده جمجمه و ترومای فک و صورت یا بازسازی میکروواسکولار تمرکز می کنند. معمولاً در مراکز درجه سوم مانند بیمارستان های دانشگاهی تمرین می کنند.

جراحی پلاستیک صورت از نظر فنی به عنوان یک فوق تخصص جراحی سر و گردن گوش و حلق و بینی در نظر گرفته می شود. و جراحان دیپلمات های AAFPRS هستند. جراحان پلاستیک صورت، دوره‌های رزیدنتی معتبر در بخش گوش و حلق و بینی و همچنین یک فلوشیپ 1 تا 2 ساله جراحی پلاستیک صورت را تکمیل می‌کنند.

برخلاف جراحان پلاستیک عمومی، جراحان پلاستیک صورت بر روی روش‌ها و عملیات‌هایی که شامل آناتومی از گردن به بالا هستند، تمرکز می‌کنند. در حقیقت، این تخصص با جراحی پلاستیک عمومی، عمل فک و صورت، چشم پزشکی و پوست همپوشانی قابل توجهی دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد لیفت گردن به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

جراحی پلاستیک صورت یک رشته وسیع از جراحی گوش و حلق و بینی است. که شامل تکنیک های بازسازی و زیبایی علاوه بر استفاده از مواد زیستی، لیزر و سایر مواد کمکی برای بهبود نتایج است. این مقاله به هیچ وجه جامع نیست. اما مرور کلی بر رویه‌های مختلفی عمل صورت ارائه می‌کند که حوزه جراحی پلاستیک صورت را در بر می‌گیرد. و هدف این مقاله شناسایی فناوری‌ها و عوامل آرایشی آینده است.

جراحی زیبایی بر بهبود چه چیزهایی تمرکز دارد؟

عمل زیبایی صورت بر بهبود ظاهر صورت بیمار تمرکز دارد. روش های رایج جراحی شامل عمل زیبایی بینی، بلفاروپلاستی (عمل پلک)، ریتیدکتومی (لیفت صورت)، لیفت ابرو، جنیوپلاستی (بزرگ کردن چانه)، اتوپلاستی (تغییر موقعیت گوش)، لیپوساکشن و انتقال چربی است. بسیاری از بیماران به دنبال درمان جراحی برای معکوس کردن تغییراتی هستند که با افزایش سن رخ می دهد. مانند شلی پوست، کاهش حجم بافت اطراف صورت و گردن، پنجه کلاغی در گوشه چشم، خطوط ریز روی پیشانی، از بین رفتن کانتور خط فک، افتادگی پنجه، و دو چانه. (در مورد پروتز چانه بیشتر بدانید)

جراحی صورت

در دیگر مقالات وب سایت دکتر الستی می توانید تمامی مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

آینده جراحی پلاستیک صورت چگونه خواهد شد؟

روند فعلی در عمل پلاستیک صورت شامل افزایش استفاده از تکنیک‌های غیرجراحی مانند پرکننده‌ها و نوروتوکسین‌ها برای درمان پیری صورت، توسعه فناوری‌های جدید لیزراست.

استفاده از تکنیک‌های تصویربرداری سه بعدی برای پوشش فردی در عمل فک و صورت در تروما، و تکنیک‌های کم تهاجمی مانند به عنوان رویکردهای آندوسکوپی برای به حداقل رساندن ترس بیمار است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چشم گربه ای که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، به مقاله جراحی چشم گربه ای مراجعه کنید.

نتیجه گیری

جراحی صورت یک رشته وسیع است. که شامل تکنیک های جراحی ترمیمی و زیبایی علاوه بر مواد زیستی، لیزر و سایر مواد کمکی برای بهبود نتایج جراحی است. امیدواریم این مقاله مروری خوبی بر عمل پلاستیک صورت داشته باشد. و پیشرفت های آتی در زمینه عمل پلاستیک صورت را پیش نمایش داده باشد. مطالعات تحقیقاتی هیجان انگیزی در زمینه‌های پرکننده‌های پوستی، تصویربرداری و چاپ سه بعدی، آندوسکوپی، بیومواد جدید و مهندسی بافت، تکنیک‌های جدید عمل در بازسازی صورت و پیوند صورت، تحقیقات سلول‌های بنیادی، و بهبود در بهبود زخم وجود دارد. در خاتمه، جراحی پلاستیک صورت یکی از رشته های مهم جراحی است. که می تواند تغییراتی را در زندگی فردی بیماران و جامعه ایجاد کند.

اگر تصمیم به عمل جراحی صورت و عمل های غیر جراحی دارید حتما نمونه کارهای پزشک مورد نظر خود را بررسی کنید. و جهت مشاوره به مطب پزشکان مختلف مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط