لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
لیپوماتیک شکم

عمل لیپوماتیک؛ معجزه ای در داشتن اندامی زیبا

عمل لیپوماتیک یکی از جراحی‌های لاغری وزیبایی به‌حساب می‌آید. با استفاده از لیپوماتیک چربی‌های احاطه شده در بدن مانند شکم، پایین ران‌ها و پهلوها از بین می روند. این روش کمی مشابه لیپوساکشن است، اما تفاوتی بین آنها وجود دارد، درد و عوارض لیپوماتیک کمتر از دیگری است. در جراحی لیپوماتیک می‌توان چربی مکیده شده را به قسمت‌های دیگر صورت و بدن تزریق کرد.

چاقی، عدم تناسب استایل بدن و داشتن چربی اضافه در بدن و صورت یکی از رایج ترین عدم رضایت و عدم اعتماد به نفس در مردم جهان است. اکثر ما وقت زیادی صرف ورزش کردیم، ولی باز هم نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده ایم. چون از بین بردن چربی های نفوذ کرده در بدن با رژیم و ورزش بسیار سخت است. عمل لیپوماتیک صرفا برای درمان چاقی کاربرد نداشته و برای اصلاح فرم صورت و بدن نیز کاربرد دارد.

 در لیپوماتیک فقط بریدگی‌های کوچک روی پوست انجام می‌شود. بعد از جراحی، پس از مدت کوتاهی می‌توانید به زندگی معمول خود بازگردید. کاربران سوالات بسیاری در باب اینکه عمل لیپوماتیک چیه؟! عمل لپوماتیک شکم چگونه است؟! لیپوماتیک شکم چیست؟! و… دارند. در ادامه این نوشته قصد داریم تا در مورد لیپوماتیک اطلاعات جامعی کسب کنیم، اگر شما علاقه دارید تا در مورد این عنوان بیشتر بدانید یا برنامه دارید تا با استفاده از این روش به لاغری خود بپردازید، ادامه متن برای شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل لیپوماتیک همراه ما باشید.

عمل لیپوماتیک چیست؟ پیکرتراشی با برداشتن چربی

به کانتورینگ بدن و از بین بردن چربی‌های اضافی بدن، عمل لیپوماتیک گفته می‌شود. لیپوماتیک یکی از جراحی‌های پرطرف‌دار در سراسر جهان است. مزایای این جراحی به‌قدری قابل‌توجه است که حتی افرادی که چربی متوسطی دارند، نیز این روش را برای خوش اندام شدن انتخاب می‌کنند. پس از جراحی شما می‌توانید چربی‌های خارج شده را تصفیه کرده و مجدداً در تمام بدن خود استفاده کنید.

از بین بردن چربی بدن با لیپوماتیک یا پیکرتراشی در بهبود استایل و تناسب اندام بسیار موثر است. با تجدیدنظر در تمام جوانب مثبت و منفی عمل لیپوماتیک، می‌توان گفت که این بهترین راه کاهش وزن است. زیرا با آسیب کمتری به پوست و بافت آن می‌توانید چربی را تخلیه کنید. مدت کوتاهی را پس از عمل جراحی به عنوان ریکاوری بگذرانید و به زندگی قبلی خود بازگردید.

بیشتر بخوانید: اگر علاقه مند هستید در مورد جراحی زیبایی شکم اطلاعاتی داشته باشید، به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

عمل لیپوماتیک شکم

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یکی از جراحی‌های لاغری است که ما انجام می‌دهیم؛ اما با لیپوماتیک فرق می‌کند. شاید برای شما سؤال شود که این فرق چیست؟ در ادامه پاسخ خود را دریافت کنید.

1.روش از بین بردن چربی ها:

در لیپوساکشن با حرارت دادن از شر چربی‌های بدن خلاص می‌شوند و بنابراین نمی‌توانیم دوباره از آن استفاده کنیم؛ اما در عمل لیپوماتیک چربی بدن با حرکت فیزیکی حل می‌شود و مجدداً بعد از تصفیه قابل استفاده خواهد بود. سلول ها در روش لیپوماتیک زنده خواهند ماند، بنابراین پس از تخلیه چربی با دستگاه‌های مخصوص، قابل استفاده مجدد خواهند بود.

2.عوارض جانبی و نتیجه نهایی

عوارض جانبی در لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن است. هممچنین نتیجه بخشی لیپوماتیک بسیار بیشتر است.

هرچند ایده اصلی لیپوماتیک و لیپوساکشن یکسان است، اما این دو روش تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

” طبق گفته سایت کتابخانه ملی دارو:

عمل لیپوساکشن به ترتیب تکامل پیدا کرده و حالا یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است.”

چه کسانی می‌توانند از عمل لیپوماتیک استفاده کنند؟

لیپوماتیک باعث رفع سلولیت و لاغری موضعی نمی شود. بلکه صرفا باعث تناسب اندام می شود. در ادامه این بخش به بررسی مواردی می‌پردازیم که در آنها فرد می‌تواند از عمل لیپوماتیک بهره ببرد:

 • اگرچه لیپوماتیک بدن روشی کمتر پیچیده است؛ اما بهترین راه برای کاهش سایز است، بنابراین برای کسانی که می‌خواند لاغر کنند، این روش مناسب است.
 • تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی شما نیز مهم خواهد بود، درصورتی‌که نمی‌توانید چربی بدن خود را کاهش دهید، بهترین کاندید برای جراحی لیپوماتیک هستید، براین‌اساس برای کسانی که نمی‌توانند مقدار چربی بدن خود را کاهش دهند، این روش مناسب است.
 • لیپوماتیک برای افراد مسن و کودکان مناسب نیست و به غیر از این مورد پیشنهاد ما به افراد جوان این است که: اگر جوان هستید برای کاهش وزن رژیم بگیرید و ورزش کنید
 • این جراحی در سنین بلوغ توصیه نمی‌شود؛ زیرا بدن در دوران رشد است، حتی در سنین بالا به دلیل پایین‌بودن خاصیت ارتجاعی پوست، پوست بعد از جراحی افت می‌کند.
 • اگر قبلاً سیگار می‌کشیدید یا به طور منظم سیگار می‌کشیدید انجام جراحی لیپوماتیک برای شما بسیار خطرناک است، بنابراین حداقل یک ماه قبل و بعد از کانتورینگ بدن باید سیگار را ترک کنید.
 • شما باید از لیپوماتیک انتظار معقولی داشته باشید؛ زیرا بعد از لیپوماتیک باید عادت غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت وزن بیشتری اضافه خواهید کرد و عملاً جراحی برای شما بی‌فایده خواهد بود. به غیر از رژیم غذایی شما باید به صورت پیوسته به ورزش‌کردن ادامه بدهید.
 • این جراحی هرگز در دوران شیردهی مادر انجام نمی‌شود.
 • اگر از روش‌هایی مانند رژیم‌های غذایی و ورزش برای کاهش وزن یا خلاص‌شدن از شر چربی استفاده کرده‌اید، اما به چیزی که می‌خواهید نرسیده‌اید، لیپوماتیک می‌تواند انتخاب خوبی برای حذف چربی‌های موضعی در بدن شما باشد.

“” طبق بررسی مجله پزشکی مجله پزشکی، webMD  ، کاندیدای مناسب باید  شرایط زیر را داشته باشند:

 • عدم افزایش وزن بیش  از ۳۰ درصد اضافه وزن.
 • پوست فرد سفت بوده و  خاصیت کشسانی داشته باشد.
 • عدم مصرف  سیگار ودخانیات.
 • عدم داشتن مشکلات مرتبط با گردش خون، بیماری قلبی، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف.””
 •  

بهترین سن برای لیپوماتیک

یکی از مهم ترین ویژگی ها برای داشتن پیکرتراشی لذت بخش، قابلیت ارتجاعی و کشسانی بالای پوست بدن است. پوست افراد در سنین پایین و جوانی قابلیت ارتجاعی بیشتر دارد، در همین راستا پس از عمل رضایت بیشتری از عمل خود دارد. به نسبت پوست افراد مسن خاصیت کشسانی پایین تر دارد و در همین راستا  ممکن است رضایت کافی نداشته باشد.

نمی توان به طور قطع گفت چه سنی برای لیپوماتیک بهتر است. طبق بررسی های انجام شده و بسیاری از منابع بازه سنی 35 تا 55 سالگی بهترین سن برای لیپوماتیک است.

لیپوماتیک برای کدام قسمت های بدن قابل انجام است؟

جراحی لیپوماتیک برای هر بخشی از بدن که چربی انباشته دارد، قابل انجام است. عمل لیپوماتیک برای قسمت ها و بخش هایی از بدن قابل انجام است از جمله:

 • شکم
 • بازو
 • سینه بجر پستان
 • غبغب
 • باسن
 • پهلو
 • پشت کمر

 در ادامه بیشتر راجبش صحبت شده است.

لیپوماتیک-قسمت-های-بدن
لیپوماتیک مناسب کدام بخش های بدن است؟

لیپوماتیک شکم و لیپوماتیک پهلو؛ رایج‌ترین عمل جراحی

شکم و پهلوها معمولا تجمع و رسوب چربی بالایی دارند. چربی های پهلو و شکم معمولا به سختی و با ورزش های سنگین از بین می روند. با این وجود، گاهی چربی های این بخش از بدن با رژیم غذایی و ورزش نابود نمی شوند و نیاز به روشی سنگین تر دارند. عمل لیپوماتیک پهلو و عمل لیپوماتیک شکم رایج ترین عمل جهت اصلاح فرم بدن یا لاغری موضعی است.

لیپوماتیک صورت و غبغب

چربی های اضافه در صورت و غبغب، ارتباط زیادی با چاقی یا لاغری فرد نداشته و در بسیاری از افراد ارثی است. وجود بافت چربی در چهره (صورت و غبغب)، ظرافت و جذابیت چهره را می گیرد. چربی های این بخش از بدن با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند. عمل لیپوماتیک صورت و غبغب، روشی بسیار موثر در بهبود فرم صورت و زیر چانه است.

لیپوماتیک ران پا؛ یک عمل برای لاغری موضعی

ران های بزرگ یکی از مشکلات عمده افراد است. ران بزرگ فرم ناخوشایندی به بدن داده و گاهی باعث ایجاد مشکل در راه رفتن می شود. عمل لیپوماتیک ران پا، چربی های انباشته شده در ران پا را توسط کانولا از بین می برد.

لیپوماتیک ساق پا؛ با لیپوماتیک، پاهای خوش‌فرم و کشیده داشته باشید

لیپموماتیک ساق پا همراه با ران، باعث خوش فرم شدن پا می شود. با این روش ساق پاهایی خوش فرم و جذاب داشته باشد. لیپوماتیک ساق پا و پشت ساق پا باعث کشیده تر شدن پاها و افزایش زیبایی پاها می شود.

مزایای لیپوماتیک :

دستگاه لیپوماتیک از فناوری های زیبایی جدید جهت از بین بردن چربی استفاده می کند و عوارض بسیار کمی به همراه دارد. دکتر علی الستی متخصص زیبایی تضمین می کند که چربی های بدن به طور یکدست و کامل از نواحی مورد نظر حذف می شود. از جمله مزایای لیپوماتیک:

 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم آسیب به رگ ها، ماهیچه ها و اعصاب بدن
 • افزایش میزان کلاژن زیر پوست
 • به حداقل رسیدن افتادگی پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی

چگونگی انجام عمل لیپوماتیک:

لیپوماتیک یک دستگاه ارتعاشی است و از امواج صوتی با فرکانس پایین جهت از بین بردن چربی استفاده می کند.

1-ابتدا توسط پزشک معاینه می شوید. در این جلسه پزشک وضعیت عمومی سلامت شما را بررسی می کند و میزان چربی های بدنتان را اندازه گیری می کند.

2-باتوجه به شرایط مراجع، این عمل تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

3-طی فرآیند عمل لیپوماتیک، چربی های رسوب شده در ناحیه مورد نظر ذوب شده و از طریق کانولا به بیرون هدایت می شود.
** ابزارهای لیپوماتیک، آسیبی به رگ ها، بافت های عصبی و سایر عضلات بدن وارد نمی کند.

چگونه دستگاه کانتورینگ بدن برای تخلیه چربی کار می‌کند؟

یکی از بهترین راه‌ها برای تخلیه و استخراج چربی از اندام‌ها لیپوماتیک است.  لیپوماتیک روشی مطمئن است که نتایج رضایت‌بخشی دارد و می‌تواند چربی را از بدن خارج کند. روش فنی لیپوماتیک به دلیل فرایندی که طی می‌شود متفاوت خواهد بود، اما یک مبنا و هدف دارد. به طور کلی در روش کانتورینگ بدن، آنها از یک لوله کوچک به نام Canola foe برای استخراج چربی استفاده می‌کنند.

تخلیه چربی در عمل لیپوماتیک

 این روش به‌علاوه حرکت ارتعاشی لوله که چربی را خرد می‌کند از امواج اولتراسونیک نیز استفاده می‌کنند. در نتیجه اتصال امواج به بافت چربی، سلول‌های چربی خرد شده و به مایع تبدیل می‌شوند، به این ترتیب استخراج آسان‌تر خواهد شد.

سوالات و موارد پرتکرار از دید کاربران:

ماندگاری و نتایج لیپوماتیک چگونه است؟

در  عمل لیپوماتیک چربی های بدن به طور کامل برداشته می شود. به همین دلیل نتایج عمل به سرعت و بعد از عمل قابل مشاهده است. نتایج نهایی عمل پس از گذراندن دوره نقاهت و از بین رفتن زخم، کبودی و تورم قابل مشاهده است.

لیپیوماتیک یک روش دائمی حذف چربی های بدن است. ماندگاری لیپوماتیک به سبک زندگی مراجع بسیار بستگی دارد. اگر زندگی سالمی پس از عمل داشته باشید و مواردی چون داشتن یک رژیم غذایی سالم، تحرک داشتن و مصرف بسیار پروتئین و فیبر، نتایج طولانی مدتی دارد.

آیا نتایج لیپوماتیک برگشت پذیر است؟

لیپوماتیک یک روش ماندگار است. بازگشت دوباره چربی ها، برای همه رخ نمی دهد و به موارد زیادی ارتباط دارد. از جمله:

عدم رعایت رژیم غذایی سالم

 مصرف بیش از حد چربی و فست‌فود

 ورزش نکردن

تحرک نداشتن

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

خیر. لیپوماتیک خطرناک نیست و به شما کمک می‌کند تا سالم‌تر و سرحال‌تر شوید. تجمع انبوه چربی در بدن ممکن است شما را دچار بیماری‌هایی مانند کلسترول و کبد چرب کند که با استخراج این چربی کمتر در خطر ابتلا به این بیماری‌ها و بیماری‌های دیگر ازاین‌دست خواهید بود و به غیر از این موارد، زیبایی اعتمادبه‌نفس شما را افزایش می‌دهد.

در جلسات قبل از جراحی لیپوماتیک چه مواردی مطرح می‌شود؟

در جلسات اول تیم و پزشک جراح بیشتر در مورد هدف شما و نتیجه‌ای که می‌خواهید در نهایت به آن برسید صحبت می‌کنند. برای این فرایند بر اساس آزمایش‌هایی که قبلاً بر روی شما انجام داده‌اند و یا نتایج آزمایشگاهی که شما از خود در اختیار آنها گذاشته‌اید، متوجه می‌شوند که شما به چه نوع دارویی حساسیت دارید و قبل و بعد از عمل لیپوماتیک چه کاری باید انجام دهید.

مشاوره برای عمل لیپوماتیک

 آنها همچنین گزارش‌های پزشکی قبلی و رژیم غذایی شما را مطالعه می‌کنند، این عوامل به پزشک کمک می‌کند تا تمام حقایق را در نظر بگیرد و بهترین موارد را برای شما انتخاب کند تا بهترین نتیجه را بگیرید. برخی از متخصصان زیبایی بر این باورند که قبل از جراحی، گرفتن برخی از تصاویر اولیه و نشان‌دادن قبل و بعد آن به بیمار ممکن است بسیار مؤثر باشد تا بتوانید بعد از جراحی دید بهتری از نتیجه واقعی داشته باشید.

قبل از جلسه جراحی این فرصت را دارید که سوالات خود را بپرسید. پزشک و تیم جراحی نیز موظف هستند که به صورت کامل به سؤالات شما پاسخ دهند تا بتوانید پاسخ تمام سؤالات خود را دریافت کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا زمان بهبودی آسان‌تری داشته باشید و روند بهبودی شما سریع‌تر و بهتر انجام شود. یکی از مهم‌ترین عوامل در عمل لیپوماتیک دانستن تمام جنبه‌های مربوط به جراحی است که به شما کمک می‌کند تا استرس و اضطراب خود را قبل از جراحی کاهش دهید و فقط به نتیجه عالی که می‌گیرید فکر کنید.

قبل از جراحی لیپوماتیک چه سؤالاتی باید از پزشک بپرسید؟

همان‌طور که قبلاً گفتیم می‌توانید تمام سؤالات خود را در جلسه اول از پزشک جراح خود بپرسید تا تمام پاسخ‌هایی را که لازم دارید را دریافت کنید. در قسمت زیر به سؤالاتی که ممکن است در مورد عمل لیپوماتیک به ذهن شما خطور کند اشاره می‌کنیم و دانستن پاسخ آنها ممکن است به شما این فرصت را بدهد که به بهترین نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید. پس از این سؤالات برای یک جلسه مشاوره خوب استفاده کنید:

 • آیا شما به عنوان جراح دارای مدارک معتبر جراحی هستید؟
 • آیا در زمینه عمل لیپوماتیک تجربه کافی دارید؟
 • آیا من برای این جراحی مستعد هستم؟
 • برای جراحی لیپوماتیک به چه نکاتی باید توجه کنم؟
سوالات مهم در مورد عمل لیپوماتیک
 • جراحی چگونه و به چه صورت انجام می‌شود؟
 • روش‌ها و تجهیزاتی که برای لیپوماتیک استفاده می‌کنید چیست؟
 • در روند درمان باید به چه نکاتی توجه کرد؟
 • خطرات و عوارض جانبی جراحی لیپوماتیک چیست؟
 • اگر بعد از جراحی از نتیجه راضی نبودم چه قابلیت‌هایی برای برطرف‌سازی مشکل در اختیار دارم؟

زمان نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک به چه شکل است؟

زمان نقاهت بعد از جراحی زمان زیادی طول نمی‌کشد و در حدود 1 هفته است. مواردی که در ادامه برای شما قید شده‌اند می‌توانند به شما کمک کنند تا نتیجه بهتری بگیرید:

 • بعد از جراحی برای مدتی پیاده‌روی کنید؛ اما تمرینات سنگین انجام ندهید.
 • رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک به‌قدری مهم است که باید بعد از جراحی رژیم غذایی خود را تغییر دهید، در غیر این صورت چاق خواهید شد.
 • بعد از جراحی نباید از نوشیدنی‌های الکلی و سیگار استفاده کنید.
 • بعد از جراحی شما به مدت 3 روز نباید بنشینید.
 • استفاده از لباس مخصوص را فراموش نکنید تا از افتادگی پوست جلوگیری شود.
 •    2 روز بعد از عمل لیپوماتیک می‌توانید دوش بگیرید؛ اما تا چند هفته به استخر نروید.
 • هنگام خواب بدن خود را کش ندهید.
نقاهت عمل لیپوماتیک

مواردی مهم درباره عمل لیپوماتیک:

این عمل ممکن است عوارضی چون عفونت در محل برش در پی داشته باشد.

رعایت اصول مراقبتی قبل و بعد عمل، احتمال بروز عوارض را کاهش می دهد.

حتما به به دستورات پزشکان عمل کنید.

حتما مواردی چون مصرف غذ اهای سبک برای شام را جدی بگیرید.

هزینه این عمل به مواردی چون هزینه پزشکان، پرستاران، تجهیزات جراحی، امکانات کلینیک و محل آن وابسته است.

خلاصه کلام

در این نوشته در مورد عمل لیپوماتیک صحبت کردیم و سعی داشتیم تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. به صورت کلی عمل لیپوماتیک یا فرآیند پیکرتراشی برای افرادی که چربی های بسیار ندارند، مناسب است. عمل لیپوماتیک برای تمامی بخش های بدن که چربی دارند از جمله صورت، شکم و پهلو، ران و پا مناسب است.

یک مورد مهم درباره این عمل اینست که عمل لیپوماتیک کاملا پیشرفته عمل لیپوساکشن است. این عمل نسبت به لیپوساکشن درد بسیار کمی دارد. مورد مهم دیگر در مورد عمل، ماندگاری طولانی نتایج این عمل است.  با این حال، پیشنهاد ما به شما این است که پس از انجام این جراحی سبک زندگی و برنامه منظم ورزشی و عادات غذایی سالم‌تری داشته باشید تا همیشه زیبا و سالم بمانید و نتیجه جراحی شما نیز پایدار بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط