لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
هر آنچه در مورد لیفت آندوسکوپیک باید بدانید

لیفت آندوسکوپی

در جامعه امروزی افراد زیادی هستند که زیبایی ظاهری از اهمیت بالایی برایشان برخوردار است. این افراد دوست دارند که همیشه چهره زیبایی داشته باشند. اما مشکل اینجاست که به مرور زمان با بالا رفتن سن مشکلاتی مانند افتادگی پوست و بوجود آمدن چین و چروک در صورت باعث میشود تا این زیبایی کاهش پیدا کند. اما خبر خوب این است که علم پزشکی به راه حل های خوبی را برای جوان سازی، زیبا سازی و حتی بازگردانی جوانی افراد رسیده است که برای مثال میتوان به لیفت آندوسکوپی اشاره کرد.

جراحی لیفت پیشانی یکی از موثرترین روش ها برای زیبا تر شدن چهره و البته بالابردن اعتماد به نفس افراد است. کسانی که این جراحی را انجام میدهند میتوانند جوانی خود را بازیابند و این مسئله باعث میشود تا از زندگی خود احساس رضایت داشته باشند. اما قبل از اینکه لیفت آندوسکوپی را انجام بدهید یک نکته مهم است که باید به آن توجه کنید

لیفت آندوسکوپی

پزشک مناسب برای این عمل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

جراح باید در این زمینه دارای تخصص و تجربه کافی باشد. همچنین این فرد باید دارای سلامت بدنی باشد تا در حین جراحی دچار مشکل نشود. قبل از عمل، پزشک باید سابقه پزشکی شما رو بررسی کند و در رابطه با شرایط پزشکی شما اطلاعاتی داشته باشد تا بتواند بدون هیچ نگرانی این عمل را برای شما انجام بدهد.

لیفت آندوسکوپی چیست؟

در این عمل جراحی پزشک ابتدا با استفاده از یکی از دارو ها (بی حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی) فرد را بی‌هوش میکند. به این ترتیب بیمار بعد از بی‌حسی برای شروع برش های آماده میشود.

برش هایی که در این عمل جراحی لیفت آندوسکوپی ایجاد میشود با ترفندهای قدیمی تفاوت بسیار زیادی دارد. در این روش حدود سه تا پنج برش خیلی کوتاه در خط مو با تکنیک آندوسکوپیک ایجاد میشود. پس از ایجاد برش ها اندوسکوپ(یک ابزار پزشکی با منبع نور و دوربین) با دقت فراوان وارد برش ها میشود.

وظیفه این دوربین این است که اطلاعات تصویری را به مانیتور اتاق عمل منتقل کند. پس از اتمام عمل، جراح برش ها با دقت بخیه میزند.

لیفت آندوسکوپی چیست؟

آمادگی برای لیفت اندوسکوپیک

نکاتی که حتما باید آنها را مد نظر داشته باشید:

 • قبل از انجام این عمل جراحی صورت حتما یک جلسه مشاوره با یک متخصص زیبایی داشته باشید. در این جلسه مشاوره حتما تمام اطلاعات را در اختیار پزشک گذاشته و هر سوالی دارید با ایشان مطرح کنید.
 • در بیشتر روش های لیفت باید حداقل یک هفته پیش از عمل جراحی از مصرف دارو های رقیق کننده خون خودداری کنید. دارو هایی مثل دارو های ضدالتهاب، ایبوپروفن، ناپروکسن، آسپرین و مکمل های گیاهی از دسته هستند. این دارو ها باعث بالا رفتن خطر خونریزی و کبودی میشوند. در روش های غیر جراحی عدم مصرف دارو های رقیق کننده خون مهمترین نکته است و نیازی به اقدامات بیشتر نیست.
 • در صورتی که قبل از عمل جراحی دچار یکی از موارد آنفولانزا، سرماخوردگی، تب و یا تبخال شدید، حتما به جراح خود اطلاع دهید. اکثر پزشکان عمل های زیبایی را برای این افراد توصیه نمیکنند.
 • مصرف هرگونه گیاه یا مکمل را هم حتما به پزشک اطلاع بدهید. ممکن است برخی از این مواد با عمل جراحی لیفت آندوسکوپی تداخل داشته باشد.
 • اگر حساسیت خاصی دارید حتما به پزشک خود اطلاع بدهید.
 • شب قبل از این عمل جراحی نباید هیچ چیزی بخورید. برخی از پزشکان حتی استفاده از آدامس را هم منع میکنند. اگر احساس تشنگی میکنید میتواتید لب های خود را با کمی آب بشویید.

طی فرآیند لیفت اندوسکوپیک چه اتفاقاتی می‌افتد؟

نشانه گذاری روی پیشانی:

یکی از تاثیرات این عمل تغییر موقعیت ابرو و یا بالا رفتن ابرو ها میباشد. به همین خاطر، یکی از مهمترین کارهایی که جراح باید انجام بدهد، این است که باید با یک علامت گذاری دقیق، موقعیت جدید ابرو ها را کاملا مشخص کند. در صورتی که این کار رو به درستی انجام بدهد، احتمال بروز خطا در طول عمل تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا میکند.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

بی‌حسی:

برای انجام عمل جراحی لیفت آندوسکوپی معمولا پزشکان از یکی از دارو های (بی حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی) استفاده میکنند تا فرد را بیهوش کند. البته اینکه کدام یک از این موارد برای شما مناسب میباشد، کاملا به نظر پزشکتان بستگی دارد. در جلسه مشاوره ای که با پزشک خود دارید، حتما به این موضوع اشاره کنید.

ایجاد برش و شکاف در ناحیه پیشانی:

یکی از مزیت هایی که این عمل جراحی دارد این است که در طول عمل جراحی برش های وسیع و عمیق ایجاد نمیشود. به طور کلی در طول فرآیند این عمل جراحی برش هایی با طول و عمق 1 الی 2 سانتی متر در ناحیه پشت خط رویش مو ایجاد میشود. به این ترتیب، هیچ نیازی به کوتاه کردن و یا تراشیدن موهای این ناحیه نیست. پس از اینکه برش های مناسب توسط جراح ایجاد شد، بوسیله دستگاه آندوسکوپ که دارای یک دوربین میباشد، جراح بافت های موجود در پیشانی را آزاد کرده و پیشانی را به سمت بالا می‌کشد.

پس از جراحی لیفت اندوسکوپیک پیشانی

یکی از ویژگی های مثبت این عمل لیفت صورت این است که دوران نقاهت زیادی ندارد و معمولا 3 الی 4 روز بیشتر زمان نمیبرد. البته بخیه ها حدودا یک هفته باید باقی بمانند.

بعد از انجام این عمل ممکن برای مدتی احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه جراحی و مقدار کمی درد و تورم داشته باشید؛ که این مسئله کاملا عادی است و بعد از یک هفته استراحت به پایان خواهد رسید. بعد از گذشت 3 تا 4 روز پس از عمل جراحی هم میتوانید رفته رفته فعالیت های روزمره و عادی خود را انجام بدید. اما بهتر است تا دو هفته از فعالیت های سنگین و شدید، پرهیز کرده و احتیاط به خرج بدهید.

لیفت-پیشانی

مراقبت‌های پس از عمل لیفت آندوسکوپی

نکات زیر را بعد از انجام این عمل زیبایی در نظر داشته‌باشید؛

 • در روش های بدون جراحی شخص دوران نقاهتی نخواهد داشت و میتواند به فعالیت های عادی خود ادامه بدهد.
 • بهتر است تا 48 ساعت بعد از عمل جراحی از آرایش و لمس صورت خود خودداری کنید.
 • در صورت تشخیص پزشک باید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • شخص باید در روز های بعد از عمل جراحی به صورت سر بالا بخوابد و حرکت زیادی نداشته باشد.
 • برای رفع تورم و درد میتوانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بعد از عمل جراحی باید تا چند روز مراقب باشید تا فشاری به این ناحیه وارد نشود.
 • برای جلوگیری از تورم تا 3 روز نباید سر خود را به سمت پایین بگیرید. مقداری تورم و کبودی در اطراف چشم و گونه ها طبیعی است و بعد از چند روز از بین میرود.
 • میتوانید بانداژ ها را 1 یا 2 روز بعد از عمل بردارید
 • بعد از 10 تا 14 روز پزشک بخیه ها را میکشد.
 • · 2 روز بعد از عمل به هنگامی که بانداژ ها رو برداشتید میتوانید حمام کنید.
 • به مدت چند هفته نباید فعالیت های شدید انجام بدهید.
 • در این مدت از قرارگیری زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
قبل و بعد از لیفت آندوسکوپی

بهترین روش لیفت اندوسکوبی

اکثر افراد ترجیح میدهند، در صورت امکان از روش های بدون جراحی استفاده کنند. حتی امکان دارد بعضی از افراد از سوزن ترس داشته باشند که در این صورت پزشک به آنها روش هایی مثل هایفوتراپی و یا لیزر درمانی را پیشنهاد میکند.

برای افراد مسن که چین و چروک های عمیق تری دارند بهترین روش، روش جراحی است. روش های غیرجراحی روی صورت این افراد تاثیر بسیار زیادی نخواهد داشت. اما اگر چین و چروک شما سطحی است و افتادگی پلک شدید ندارید، روش های غیرجراحی برای شما مناسب است. حتما با پزشک خود مشورت کنید تا با توجه به نوع افتادگی ابرو و شرایط شما بهترین روش را پیشنهاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط