لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
لیپوفیس

جراحی لیپوفیس چیست؟

در این نوشته قصد داریم تا در مورد عمل لیپوفیس صحبت کنیم. این عمل را با نام لیپوساکشن صورت نیز می‌شناسند. جراحی لیپوفیس یک عمل زیبایی رایج است که به صورت تک فرایندی یا همراه با لیفت صورت و سایر روش‌های جوان‌سازی صورت انجام می‌شود. این امر مستلزم استخراج بافت‌های چربی اضافی برای تغییر شکل و احیای صورت مانند آشکار‌سازی خط فک است. اگر نگران غبغب دو قلو یا رسوب چربی اضافی در گردن یا گونه‌ها هستید، این روش درمانی می‌تواند کمک‌کننده شما باشد تا به‌ظاهر ایده‌آل خود برسید.

 

جراحی لیپوفیس صورت، معمولاً برای کمک به مشخص‌کردن اجزای زیبای صورت انجام می‌شود. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا صورت شما جوان‌تر و خوش اندام به نظر برسد. جراحی لیپوفیس می‌تواند به زیبایی و جوان‌سازی کامل صورت شما کمک کند. صورت شما نقطه کانونی ظاهر شماست. و جراحی لیپوفیس می‌تواند با از بین بردن ذخایر چربی ذخیره شده و آشکارساختن زیبایی طبیعی شما، به بهبود ویژگی‌های ظاهری شما کمک کند. روش لیپوفیس صورت مشابه لیپوساکشن بدن است، فقط چربی کمتری برداشته می‌شود.

آیا قصد انجام جراحی زیبایی صورت را دارید؟ حتما مقاله جراحی صورت را مطالعه کنید.

لیپوفیس

توضیحاتی در مورد لیپوفیس

به طور کلی، فقط مقدار کمی چربی از صورت شما برداشته می‌شود. این روش ساده است و معمولاً فقط جراحی آن یک ساعت طول می‌کشد تا به نتایج چشمگیری دست یابید. کانتورینگ لیپوفیس صورت برای از بین بردن رسوبات چربی موضعی که در نواحی اطراف صورت مانند فک، گونه‌ها، چانه و ناحیه گردن جمع شده‌اند طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سلول‌های چربی به‌تدریج بزرگ‌تر می‌شوند و به نظر می‌رسد که هرگز کوچک‌تر نمی‌شوند، نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که شاید برخی از افراد بگویند به دلیل رژیم غذایی خاصی که دارند و یا ورزش مرتبی که دارند می‌توانند چربی‌های صورت خود را برطرف کنند، اما نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که آب‌کردن چربی‌های صورت در واقع عملی نشدنی است.

لیپوفیس صورت نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن در نظر گرفته شود، حتی اگر نتایج کاملاً مشابه کاهش وزن عمومی باشد. لیپوفیس در افزایش کانتور صورت مؤثر است. این روش را می‌توان به عنوان وسیله‌ای برای اصلاح ویژگی‌های صورت و تبدیل آن‌ها به یک صورت جذاب در نظر گرفت.

جراحی لیپوفیس

جراحی لیپوفیس برای چه کسانی مناسب است؟

اگر بتوان لیپوفیس صورت را به صورت تک روش و بدون جراحی‌های جانبی و موارد اضافی انجام داد، برای افراد جوان با خاصیت ارتجاعی پوست عالی، ساختار استخوانی قوی و توان عضلانی عالی مناسب‌تر است. این روش برای بیماران با پوست بیش از حد و بافت چربی کم مناسب نیست. جراحی لیپوفیس بر اساس بررسی‌هایی که بر روی یک دسته خاص صورت‌گرفته است، برای پوست زنان بهتر از پوست مردان عمل می‌کند و نتیجه مطلوب‌تری را در خروجی نمایش می‌دهد.

بهترین روش جوانسازی پوست آیا لیفت صورت است؟

بررسی مراحل روش جراحی لیپوفیس

عمل زیبایی معمولاً به عنوان یک درمان سرپایی انجام می‌شود، به این معنی که بیماران می‌توانند در همان روز به مطب مراجعه کرده و این عمل را انجام دهند. این عمل به طور معمول بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و به صورت کلی روال این مراحل را دنبال می‌کند:

جراح زیبایی، بی‌حسی موضعی را به صورت به‌منظور شروع فرایند لیپوفیس تزریق می‌کند. به واسطه این تزریق بخش هدف برای جراحی دچار بی‌حسی می‌شود، بیمار در طول عمل هیچ دردی را تجربه نخواهد کرد. یک متخصص بیهوشی خبره به نظارت بر بیمار قبل، حین و بعد از عمل ادامه خواهد داد. جراح برش‌های کوچکی روی چین زیر چانه ایجاد می‌کند.

برش

برش معمولاً کوچک است (حدود یک یا دو سانتی‌متر). گاهی ممکن است یک پارگی اضافی در چین واقع در پشت لاله گوش ایجاد شود. در ادامه با استفاده از دستگاه مخصوص جراحی لیپوفیس چربی‌های بخش موردنظر کشیده می‌شود. برای بستن بخش برش‌ها، جراح قبل از استفاده از یک بسته گاز از بخیه‌های قابل‌حل استفاده می‌کند.

بررسی وضعیت بیهوشی عمل لیپوفیس

پس از انجام بیهوشی قبل از لیپوفیس، یک آرام‌بخش موضعی برای بیمار تجویز می‌شود تا در طول عمل راحت و درد کمتری را حس کند. این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که ناحیه مورد درمان را بی‌حس می‌کند یا در صورت انتخاب بیهوشی کامل بر اساس نظر پزشک، بیمار به طور کامل در جریان جراحی به خواب می‌رود.

لیپو غبغب

بررسی بخش تخلیه جراحی لیپوفیس

یک جراح پلاستیک و زیبایی برای جراحی لیپوفیس با یک برش کوچک در نزدیکی نواحی درمان شروع به جراحی می‌کند. یک لوله زهکشی صاف، طولانی و توخالی در زیرپوست قرار می‌گیرد. در انتهای مخالف لوله، یک واحد مکش باقدرت بالا وصل شده است. و دستگاه دارای یک سیستم جمعی از دو بطری است که میزان چربی و مایع استخراج شده را نشان می‌دهد. جراح ابزار استخراج را در بافت زیرپوست کنترل می‌کند. و بافت چربی ریز را از هم جدا می‌کند. و در پی آن سلول‌های چربی شل شده و توسط فشار خلأ مکیده می‌شوند.

آیا لیفت گردن با جراحی انجام میشود؟

بررسی بخیه‌های بعد از عمل

پس از اتمام این موارد که در بالا مورد بررسی قرار گرفت، از بخیه‌های کمی برای بستن برش استفاده می‌شود. و جای زخم کمی باقی می‌ماند یا اصلاً قابل‌مشاهده نخواهد بود. برش‌ها به طور غیر قابل‌توجهی در مکان‌های کمتر در معرض دید؛ مانند چین‌های طبیعی پوست ایجاد می‌شوند. پس از انجام عمل زیبایی، یک پانسمان کشسان چسبی محکم در سراسر ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرد. فشرده‌سازی روی نواحی نه‌تنها به کاهش تغییر رنگ و تورم پوست کمک می‌کند، بلکه از تجمع مایعات نیز جلوگیری می‌کند. پانسمان طوری قرار داده می‌شود که پوست به‌خوبی بچسبد و با شکل بافت صورت مطابقت داشته باشد.

مواردی که پس از جراحی لیپوفیس باید از آن‌ها اجتناب کنید چیست؟

از بلندکردن اجسام سنگین و فشار زیادآوردن به بدن خودداری کنید. خم‌شدن یا فعالیت‌های شدید باید در طول دوره ریکاوری و استراحت بعد از جراحی محدود شود. اگر بیماران نهایت مراقبت را داشته باشند و ناحیه تحت درمان را با پوشش مناسب بپوشانند، احتمالاً می‌توانند ظرف پنج‌روز یا زودتر به کار خود بازگردند. اگر برش‌ها در دهان باشد، ممکن است رژیم غذایی آن‌ها محدود شود. فقط دستورالعمل‌های بعد از عمل جراح خود را به‌دقت دنبال کنید تا خطر عوارض را به حداقل برسانید.

فواید جراحی لیپوفیس چیست؟

 • لیپوفیس کمک می‌کند تا شما جوان‌تر به نظر برسید
 • وضعیت چهره شما را بهبود می‌بخشد
 • شما را از شر غبغب دوقلو و افتادگی پوست خلاص می‌کند
 • صورت شما را زیبا‌تر می‌کند
 • خط فک شما را زیبا‌تر نمایان می‌کند
 • گونه‌های شما را کانتور می‌کند
فواید لیپوساکشن صورت

معایب جراحی لیپوفیس چیست؟

 • بی‌حسی موقت در اطراف نواحی تحت درمان. شاید این بی‌حسی مدت قابل‌توجهی ماندگار باشد
 • به‌وجودآمدن عفونت و تورم در نواحی مورد جراحی قرار گرفته
 • به‌وجودآمدن آمبولی

نکته‌ای که در مورد معایب جراحی لیپوفیس وجود دارد این است که این موارد بسیار محدود و قابل‌کنترل هستند.

ریکاوری بعد از جراحی لیپوفیس صورت به چه صورت است؟

در روز بعد از جراحی، بیمار باید با درد جزئی یا بدون درد باشد. پانسمان‌ها را می‌توان روز بعد جدا کرد. بخیه‌های استفاده شده حل می‌شوند و نیازی به کشیدن ندارند. برخی از بیماران حتی می‌توانند در عرض چند روز پس از جراحی به روال روزانه خود بازگردند. دوره نقاهت بر اساس میزان دردی است که بیمار تجربه می‌کند. درد ممکن است برای یک یا دو هفته پایدار باشد. تاحدامکان سعی کنید حداقل به مدت دو هفته تحت هیچ فعالیت شدید یا ورزشی قرار نگیرید.

چقدر با لیفت آندوسکوپی آشنایی دارید؟

خطرات لیپوفیس چیست؟

مانند هر نوع جراحی دیگری، عوارض احتمالی مرتبط با روش لیپوفیس وجود دارد که ممکن است شامل عفونت، خونریزی یا افتادگی یا نامتقارن بودن پوست باشد. لازم به یادآوری است که لیپوفیس معمولاً همراه با جراحی لیفت صورت انجام می‌شود. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از انجام ضعیف لیپوفیس که می‌تواند باعث ناهنجاری‌های قابل‌توجه بافت نرم صورت شود، به یک مطب با یک جراح پلاستیک صورت خبره و دارای مجوز مراجعه کنید.

لیپوفیس غبغب

برداشتن غبغب دوقلو با لیپوفیس

حتی زمانی که وزن مناسبی دارید، ممکن است چربی ناخواسته صورت داشته باشید. ازدست‌دادن این ذخایر چربی سرسخت، دشوار است و رژیم غذایی و ورزشدر اغلب مواقع کافی نیست. این نواحی سرسخت چربی ناخواسته، بسته به جایی که در آن قرار دارند، می‌توانند باعث ایجاد غبغب دوقلو شوند. هر جا که با چربی اضافی دست و پنجه نرم می‌کنید، لیپوفیس می‌تواند به شکل‌دادن و از بین بردن برآمدگی‌های ناخواسته کمک کند.

لیپوفیس صورت در مقابل لیپو بدن

بسیاری از بیماران ما با ساکشن بدن آشنا هستند؛ اما کمتر با همتای صورت آن آشنا هستند. از روش و جراحی لیپوساکشن ده‌ها سال است که برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته نواحی مختلف بدن نظیر شکم، تنه، باسن و ران‌ها استفاده می‌شود. در حین برداشتن چربی، برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود و یک لوله نازک درست در زیرپوست قرار می‌گیرد. ساکشن اعمال می‌شود و از لوله برای حذف چربی اضافی استفاده می‌شود.

لیپوفیس باید بادقت انجام شود تا نتایج صاف و یکنواخت به وجود بیاید. لیپوفیس بسیار شبیه به لیپو بدن است، البته در مقیاس بسیار کوچک‌تر. بر روی بدن، جراح ممکن است مقدار قابل‌توجهی از چربی را حذف کند. اما بر روی صورت، ما معمولاً مقدار بسیار کمی را حذف می‌کنیم. ما ممکن است چربی زیادی را حذف نکنیم، اما نتایج مطمئناً متحول‌کننده و شگفت‌آور هستند.

با ساکشن مقدار کمی چربی، می‌توانیم آن غبغب دوقلو را پاک کنیم و چهره‌ای جوان و جذاب ایجاد کنیم. حذف کمی چربی می‌تواند تأثیر چشمگیری بر ظاهر شما داشته باشد. به دلیل کوچک بودن ناحیه درمان، معمولاً برش‌های کمی موردنیاز است. بسیاری از بیماران تنها یک تا دو برش کوچک را در جریان جراحی خواهند داشت. این برش‌ها در مکان‌های نامحسوس و اغلب زیر چانه قرار می‌گیرند. لیپوفیس همچنین زمان بهبودی کوتاه‌تری نسبت به لیپو بدن دارد، زیرا این روش در مقیاس کوچک‌تری است.

نواحی درمان شده با لیپوفیس کدام‌اند؟

لیپوفیس معمولاً در قسمت پایین صورت انجام می‌شود. این ناحیه‌ای است که چربی ناخواسته معمولاً در طول فرایند پیری در آن تجمع می‌یابد. ما معمولاً لیپوفیس را برای موارد زیر انجام می‌دهیم:

 • خط فک
 • زیر چانه
 • گردن
جراحی لیپوساکشن

مکمل‌های جراحی لیپوفیس کدام‌اند؟

لیپوفیس اغلب با سایر روش‌های جراحی ترکیب می‌شود. از آنجایی‌که لیپوفیس فقط چربی‌ها را از بین می‌برد، نه پوست، بیماران اغلب از سفت کردن و برداشتن پوست توسط روش لیفتینگ بعد از جراحی لیپوفیس استفاده می‌کنند. برخی از مفیدترین روش‌ها برای این کار عبارت‌اند از:

کشیدن صورت (لیفت)

لیفت صورت یک عمل جراحی است که صورت را سفت و جوان می‌کند. در طول لیفت صورت، یکی از جراحان ما پوست اضافی را بر‌ می‌دارد. ماهیچه‌ها و سایر بافت‌های حمایتی صورت را سفت می‌کند. و پوست را مجدداً می‌پوشاند تا صاف و کشیده شود. لیپوفیس همراه با لیفت صورت می‌تواند به طور کامل قسمت پایین صورت و خط فک را متحول کند و خطوط جوانی را بازسازی کند.

کشیدن پوست گردن

برای بیماران با پوست گردن شل، لیپوفیس و لیفت گردن ممکن است مناسب باشد. لیفت گردن باعث سفت‌شدن پوست شل زیر چانه و گردن می‌شود.

ایمپلنت‌های صورت با افزایش برجستگی ویژگی‌های خاص صورت، ظاهر شما را متعادل می‌کنند. ایمپلنت اغلب برای اصلاح چانه ضعیف یا گونه‌های صاف استفاده می‌شود. لیپوفیس می‌تواند نتایج حاصل از ایمپلنت‌های شما را با از بین بردن چربی اضافی که خطوط جوانی را مخدوش می‌کند، افزایش دهد. به‌عنوان‌مثال، کاشت چانه را اغلب می‌توان با لیپوساکشن در زیر چانه و در امتداد خط فک تقویت کرد. با از بین بردن چربی اضافی، ایمپلنت‌ها می‌توانند خطوط موردنظر را ایجاد کنند و زیبایی صورت شما را دوچندان کنند.

نتیجه‌گیری

در این نوشته در مورد نکات و مواردی که باید در مورد لیپوفیس بدانید صحبت کردیم و اطلاعات جامعی را نیز دراین‌رابطه در اختیار شما همراهان عزیز قرار دادیم. امیدواریم که مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد. درصورتی‌که در ارتباط با موارد بیان شده در این نوشته سؤالی دارید، می‌توانید سؤال خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی سؤالات شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط