لوگو دکتر علی الستی
Search
Close this search box.
مدلینگ صورت

مدلینگ صورت

همه افراد علاقه زیادی به داشتن صورت و چهره‌ای زیبا دارند. چرا که باعث می‌شود نسبت به خودشان احساس خوبی پیدا کرده و در نتیجه اعتماد به نفسشان بالا رود. از طرفی دیگر اگر مشکل و عیبی در صورت این افراد وجود داشته باشد، می‌تواند تاثیر بدی در ارتباطات و اعتماد به نفس آن‌ها داشته باشد. به همین خاطر عمل‌های زیبایی از محبوبیت خاصی در میان مردم برخوردار هستند؛ بنابراین اگر احساس می‌کنید فک شما نامتقارن است و یا اندازه چانه شما مناسب نیست، می‌توانید با استفاده از مدلینگ صورت این موارد را درست کنید. مادلینگ صورت می‌تواند هم به صورت بدون جراحی و هم به صورت با جراحی انجام شود.

در حالت کلی می‌توان گفت مادلینگ صورت می‌تواند باعث زیبایی، اصلاح زاویه بینی، جوانسازی پوست و حالت دادن به چهره شود. همچنین بهتر است بدانید این روش می‌تواند برای افرادی که در تصادف و یا به صورت مادرزادی دچار مشکلاتی هستند نیز کمک کند. برای اینکه با مدلینگ صورت بیشتر آشنا شوید تصمیم داریم در این مقاله به جنبه‌های مختلف آن بپردازیم.

مدلینگ صورت

مدلینگ صورت چیست؟

مدلینگ صورت که به آن زاویه سازی صورت نیز گفته می‌شود، یک روش برای تناسب سازی چهره است. از جمله کارهایی که در زاویه سازی صورت انجام می‌شود، می‌توان به لاغر کردن صورت، بزرگ کردن چانه، کوچک کردن فک، تزریق ژل، لیفت با نخ، تزریق چربی و پروتز اشاره کرد. در واقع می‌توان گفت مدلینگ صورت به منظور مدرن سازی و امروزی شدن انجام می‌شود. چرا که با رشد فضای مجازی و روی کار آمدن پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام، افراد زیادی به این فکر افتادند که چهره خود را به زیباترین حالت ممکن در بیاورند تا مسیر موفقیت را به روی خود باز کنند.

بهتر است بدانید با استفاده از آرایش نیز می‌توان به چهره زاویه داد، اما این روش یک شبه بوده و دائمی نیست. اما زمانی که شما از مدلینگ صورت استفاده می‌کنید، صورت شما به صورت دائمی زاویه دار خواهد بود.

در صورتی که علاقه مند به جراحی چشم گربه ای هستید، مقاله مربوط به آن را مطالعه بفرمایید.

مدلینگ صورت به چه دلیل انجام میشود؟

در چهره ما سه قسمت مهم چانه، بینی و گونه وجود دارد که به آن‌ها مثلث طلایی صورت نیز گفته می‌شود. اگر میان این سه عضو تقارن وجود داشته باشد، باعث زیباتر شدن فرد می‌شود. بنابراین برای کمک به افرادی که از چهره خود راضی نیستند و یا قصد دارند زیباتر از آن چیزی شوند که در حال حاضر هستند و ایجاد تعادل و قرینه سازی در صورت، عمل زاویه دار کردن فک و صورت انجام می‌شود. در اینکار ممکن است با توجه به نیاز فرد و متناسب با چهره او یک یا چند روش برای جراحی استفاده شود.

در مورد جراحی صورت بیشتر بدانید.

مدلینگ صورت

قبل از مدلینگ صورت چه باید کرد؟

قبل از انجام هر کاری به خصوص اگر مربوط به مسائل پزشکی باشد، بهتر است نکاتی را رعایت کنید. در ادامه با کارهایی که قبل از مدلینگ صورت باید انجام بدید، آشنا خواهیم شد.

  • آزمایش خون و معاینه اولیه توسط پزشک انجام می‌شود.
  • 2 الی 3 هفته قبل از مادلینگ صورت باید از استعمال نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات خودداری نمایید.
  • خودداری از مصرف داروهایی که با داروهای مورد نیاز برای عمل زیبایی مغایرت دارند. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، بهتر است آن را با پزشک خود مطرح کنید تا تداخل دارویی به وجود نیاید.
  • آسپرین، داروهای گیاهی و داروهای ضد التهاب را مصرف نکنید.
  • اگر قرار است تزریق چربی انجام دهید، لازم است قبل از اینکار استحمام نمایید. همچنین بعد از تزریق چربی نباید تا یک هفته در معرض نور خورشید قرار بگیرید.
  • بعد از انجام مدلینگ صورت نباید به سولاریوم بروید.
روش های مدلینگ صورت

روش های مدلینگ و زاویه دار کردن صورت

روش‌هایی که برای مادلینگ صورت وجود دارد زیاد هستند که در ادامه به صورت مختصر با هر کدام از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

مدلینگ صورت با تزریق چربی

اگر قصد دارید چانه کوچک و فک خود را بدون جراحی و یا پروتز درست کنید، بهترین روش استفاده از چربی است. چربی می‌تواند صورت شما را فرم دهی کرده و در نهایت تعادل را در چهره شما به وجود آورد. در تزریق چربی، پزشک مورد نظر ابتدا صورت و ساختار استخوانی صورت شما را به طور دقیق بررسی کرده و در نهایت بهترین تزریق چربی را انجام می‌دهد.

در مورد پروتز چانه بیشتر بدانید.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

روش بعدی برای زاویه سازی صورت، تزریق ژل است که در آن پزشک معالج صورت شما را بررسی کرده و جاهایی که باید ژل تزریق شود را مشخص می‌کند. بعد از آن با توجه به صورت شما، بهترین ژل را انتخاب و تزریق را شروع می‌کند. دقت داشته باشید که ژل نهایتا بین 6 الی 36 ماه ماندگاری دارد و به همین خاطر باید به سراغ یک پزشک مورد اطمینان بروید تا علاوه بر اطمینان از کیفیت ژل، از بروز آسیب‌های جدی به صورتتان جلوگیری نمایید.

مدلینگ صورت با تزریق فیلر

در این نوع از زاویه سازی صورت، فیلر را به قسمت پایین صورت و ناحیه گردن تزریق می‌کنند که در نهایت باعث می‌شود تا فک شما خوش فرم شود. تزریق فیلر هیچ عوارضی ندارد و فرد می‌تواند بعد از آن به زندگی عادی خود ادامه دهد. همچنین نتیجه این روش بعد از انجام دادن قابل مشاهده است.

در مورد لیفت گردن بیشتر بدانید.

مدلینگ صورت با تزریق فیلر

مدلینگ صورت با بوتاکس

هر طرف زاویه ی فک شما دارای عضله بزرگی به اسم (masseter) مسیتر است که عضله ی جونده که مخصوص جویدن است فعالیت می کند. همچنین دو گروه عضله ی  دیگر به اسم تمپورال (temporalis) و پتریگوید (pterygoid) در بدن وجود دارد که فعالیت یکسانی دارد. امکان دارد عضله ماستر به عنوان جویدن بیش از اندازه و یا دندان قروچه کردن در شب ها رشد نماید و موجب می شود که فک صورت شما مربعی شکل به نظر آید؛ درست مثل بدن ساز هایی که روی قسمت خاصی از بدن کار می نماید تا رشد چشم گیری داشته باشد.

یک روش مؤثر و متداول برای کوچک کردن و جمع و جور کردن خط فک است به راحتی می توان با برای شل کردن عضلات تزریق بوتاکس انجام داد.

اگر قصد سانترال لب را دارید، با دکتر الستی همزمان با مدلینگ صورت مشورت کنید.

عضلات مسیتر در دو طرف صورت قرار دارد و تزریق مسیتر به دو طرف انجام می شود و در نقاط مختلف داخل عضلات پخش می گردد. مدت زمان انجام تزریق بوتاکس حدودا 5 دقیقه است و در هر طرف صورت فقط یک تزریق انجام می گردد. تزریق بوتاکس یک روش عالی و موثر و بدون درد است و به دوره نقاهت نیاز ندارد همچنین یک روش غیر جراحی به شمار می آید وتاثیر بوتاکس روی صورت 2تا 8 هفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب تزریق بوتاکس به صورت می توانید مقاله ی مرتبط را مطالعه کنید.

ماندگاری روش های مدلینگ صورت چقدر است؟

همانطور که می دانید مدلینگ صورت روش های مختلفی دارد که در مورد آن به طور مفصل در مقاله ی دیگر صحبت کرده ایم. ماندگاری صورت با توجه به روش انتخابی که قرار است برای زاویه سازی استفاده کنید متفاوت است و نمی توان مدت ثابتی را بیان کرد. شما باتوجه به مدل انتخابی خود می توانید برای اطلاع از ماندگاری به صفحه روش مورد نظر مراجعه کنید.

زمان ترمیم مدلینگ صورت

زمان ترمیم مدلینگ صورت متفاوت است و ترمیم مدلینگ صورت در بازه ی زمانی مختلف باتوجه به روش انتخابی شما متفاوت است. و نمی توان بازه ی زمانی خاصی را بیان کرد.

مدلینگ صورت

مدلینگ صورت مناسب چه افرادی است؟

ممکن است شماهم درگیر جواب این سوال شده باشید که مدلینگ صورت برای چه کسانی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت مدلینگ صورت مناسب افرادی است که می خواهند از زیبایی چشم گیری برخوردار باشند میتوانند از روش های مختلف مدلینگ صورت برای زیبا کردن چهره ی خود استفاده کنند.

اگر چشم آسیایی یا شرقی دارید، و مدلینگ صورت می خواهید انجام دهید، می توانید به جراحی چشم شرقی هم فکر کنید.

مزایایی مدلینگ صورت

برای زاویه سازی صورت نقطه ی خاصی از صورت وجود ندارد که تزریق انجام شود چون صورت هرکس فرم مخصوص خود را دارد و مناسب با فرم صورت تزریق انجام می گردد. اکثر جوانان برای اینکه ظاهر زیبایی داشته باشند به دنبال چهره ای عروسکی و جذاب ، چانه زاویه‌دار، خط گونه باریک، برجسته شدن استخوان گونه همراه با ظرافت، پوستی لطیف و شاداب و … می باشد که در هر چهره ای می توان انجام داد.

با انجام عمل های زیبایی صورت می بینید که چهره ی شما تغییر بسیار کرده و شما از چهره ی زیبایی برخوردار خواهید شد.

در مورد فیس لیفت بیشتر بخوانید.

عوارض مدلینگ صورت

اگر بخواهیم دید کلی نسب به مدلینگ صورت پیدا کنیم باید علاوه بر مزایای مدلینگ صورت نگاه کلی به معایب آن هم کنیم. همانطور که میدانید روش های مختلفی برای مدلینگ صورت وجود دارد که در مقالات جدا هریک را بررسی کردیم این روش ها عبارتنداز: زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل، بوتاکس، فیلر و چربی که کمترین عوارض را دارند و هر فرد می تواند پس از تمام شدن کار به فعالیت روزانه ی خود ادامه دهد.

  • سوزش خفیف، بی حسی و تورم و در موارد نادر عفونت از جمله عوارضی است که می توان برای روش های مدلینگ صورت نام برد.

کلام آخر

به طور کلی سعی کنید هر عملی که برای زیبا کردن صورتتان لازم است را انجام دهید تا حس منحصر به فرد بودن داشته باشید و در بین افراد اعتماد به نفس داشته باشید.

این مطلب جهت آشنایی بیشتر شما با مدلینگ صورت و روش های مدلینگ صورت نوشته شده و تمام تلاش بر این بوده که نکاتی که حائز اهمیت است بررسی شود. در صورتی که با مطالعه این مقاله سوالی در خصوص مدلینگ صورت داشتید می توانید در بخش دیدگاه صفحه وارد کنید و یا از مشاوره تلفنی و آنلاین ما بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط